טיול סדנה לראש השנה

בסוף השבוע האחרון יצאנו לטיול סדנה קסום באזור צפת.
ביום שישי אחר הצהריים כשיצאנו מהרכבים במצודת ביריה נדהמנו מקרירות האויר. היה קשה לתפוס שהיום ה-31 באוגוסט ושבשפלת החוף אי אפשר לנשום בלי מזגן. במעגל ההכרות, עם קפה ומאפה שרנו את "אסיף" (אסוף את המעשים, את המילים והאותות כמו יבול ברכה כבד משאת) וכל אחד הציג את עצמו דרך ביטוי בשיר שמדבר אליו.
אחר כך נכנסנו למכוניות ונסענו נסיעה קצרה לעין ליאור (בתמונה מימין), שם טבלנו במים הקרירים, השרנו מעלינו כל מה שהחלטנו לא להכניס לשנה החדשה, ושרנו את "נחמה" (ולכאורה, עסקנו בשלנו, רק בשלנו…).

באור אחרון, עם ירח עגול ומאיר נסענו בדרכי יער ביריה לחניון הלילה, שם עטינו לבן, חממנו את המרק עם הקניידלך, הדלקנו את המדורה והתמסרנו לקבלת שבת מרגשת שרוח החג פרוסה עליה (בתמונה משמאל).
אחרי זה באה ארוחת גורמה שכל אחד תרם לה ממעשה ידיו, עוד קצת שירה, ולינה בחניון המקסים, כשהירח העגול שומר עלינו.
את הבוקר פתחנו בתרגול יוגה ומתיחות (בתמונה מימין), ואחרי ארוחת בוקר (שוב גורמה, אלא מה?) נסענו למושב כרם בן זמרה. בדרך מהמושב למעין עין עלווה, שוחחנו בזוגות על החזון שלנו לשנה הבאה.
אחרי רחצה מרעננת (בתמונה משמאל), יצאנו להתבודדות בסביבת המעין המקסים, ממנה כל אחד חזר עם מתנה מהטבע המייצגת את מה שהוא מאחל לעצמו (ולנו) לשנה הקרובה.
איך הזמן עובר כשנהנים, שירים מרגשים מפי יואב, תפוח בדבש עם עוד איחולים, וכבר נגמר…
תודה לצפריר ואנה על התמונות, ולכל המשתתפים על האהבה והשיתוף.

פורסם בקטגוריה מיומן הטיולים של דליה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא טיול סדנה לראש השנה

  1. במהלך חודש אלול אני נוהג בכל שנה ושנה (החל משנת 2001), לקיים תהליך פנימי של בדיקת מחשבותי, רגשותי ומעשי במהלך כל השנה. התהליך כולל כמובן ביצוע תיקונים מתחייבים כמו לסלוח ולבקש סליחה ועוד, ולסיים בתהליך של היטהרות בים או במקווה מיים בטבע.
    התהליך כזה מאוד דומה לריקון המצבר האנרגטי של חיי מכל מיני אנרגיות שהצטברו עליו במהלך השנה, לקראת מועד תקיעת המטען בשקע האנרגיה האלוהית, בערב ראש השנה, ובחירה מודעת להשאיר אותו בטעינה רציפה ונכונה במהלך כל ימות חודש החגים (עד שמחת תורה).
    בכך למלא את המצבר היייטב הייטב לקראת הפעילות המבורכת שאני בונה לנגד עיני לשנה הבאה.

    טיול היטהרות כמו זה שהתקיים באזור צפת היה ממש תפור לי לפי מידה, אך לצערי לא התאפשר לי להשתתף. בעת הטיול המתוכנן להתקיים בין ראש השנה ליום כיפור, שמטרתו דומה, אנחנו נקיים תהליך של טעינת מצברים בארופה. אנחנו (ורדית ובנימין) נמתין אם כן לטיולים רוחניים כאלה בשנה הבא עלינו לטובה.
    לדליה היקרה, לצוות המארגן ולכל חברי מועדון טבע ואהבה, אנו מאחלים שנה טובה ומבורכת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *