מנהרת הזמן ירח וים

הרבה אנשים אומרים לי: בטח בקיץ אתם לא מטיילים, בגלל החום, נכון? ואני אומרת: ממש לא נכון. במשך השנים למדנו איך נכון לטייל בקיץ הישראלי, ופתחנו נוהל טיולי קיץ הכולל: מסלולי מים, טיולי ערב, טיולים לאור ירח ועוד.

טיול הקיץ הראשון שלנו ל-2013 התקיים בסוף השבוע של ה-21-22 ליוני, ונקרא: "מנהרת הזמן ירח וים". למה ירח? ברור, היה לילה של ירח כמעט מלא. למה ים? גם ברור, טיילנו בשבילי הגן הלאומי אשקלון, ובחוף המקסים הסמוך אליו. אבל למה מנהרת הזמן? כי בגן הלאומי אשקלון, אתה מוקף שרידי עבר המייצגים 4,000 שנה של תרבות אנושית, ופשוט מתבקש לעשות קצת ארכיאולוגיה פנימית ולהסתכל על העבר הפרטי שלנו.

אז פתחנו ביום שישי אחר הצהרים במעגל הכרות בו כל אחד ספר קצת על ההיסטוריה המשפחתית שלו, איפה נולד, ומאיפה ההורים, הסבים והדורות הקודמים. הסיפורים היו כל כך מרתקים, שכמעט לא נשאר זמן לטייל. אבל לא ותרנו על מסלול קצר לאורך החוף, שכלל קבלת השבת בשירה, מול השקיעה (תמונה ראשונה למעלה), תרגול קצר באור אחרון מול הים (תמונה שניה מלמעלה), ועוד כמה שירים עם חיבוק בשורה על החוף (תמונה שלישית).

אחרי זה פתחנו שולחן מלא כל טוב, וגילינו שוב, כמה האוכל טעים כשאוכלים אותו בחברה טובה ובלב פתוח. אחרי האוכל נמשכו השירים והסיפורים לאור הירח אל תוך הלילה, עד שנפלנו שדודי עיפות לכמה שעות שינה בחניון הגן הלאומי המקסים.

בשבת השכמנו עם אור ראשון, למסלול הליכה נוסף בשבילי הפארק.  תרגלנו בהנחיית אילת בין עמודי השיש בני אלפי השנים, והלכנו על חומת העיר העתיקה בשתיקה, כדי לשמוע את משק כנפי ההיסטוריה (שמענו… תשאלו את רינה…) שלבנו במסלול טקס יומולדת מיוחד ומרגש לילידי יוני, וחזרנו לחניון לארוחת בוקר מפנקת.

אחרי ארוחת הבוקר, רחפנו לצלילי הקערות הטיבטיות, עליהן נגנה למעננו ציפי המקסימה וירדנו לים החלק לשחיה מרעננת. בשעת צהרים חמה סיימנו בלי חשק, בשיתוף, שירה וחיבוק אחרון. רוצים לדעת מי זה שתמיד מצטלם על הפסגות הכי גבוהות בידיים פרושות? (בתמונה האחרונה). מטיילינו הקבועים יודעים ומנחשים, אם אתם לא יודעים, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ולגלות…

תודה רבה לעירית ויינר הצלמת והגלידיונרית (לא ככה קוראים למי שעושה גלידה?) המוכשרת, על התמונות המקסימות.

פורסם בקטגוריה מיומן הטיולים של דליה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא מנהרת הזמן ירח וים

  1. מאת רחלי פורת‏:

    השתתפתי בסדנה, היתה אוירה קסומה,(אנשים מקסימים) המקום הנבחר היה אינטימי ודי שקט. מאוד נהניתי מהסיפורים לתוך ניבכי העבר של המשתתפים, ההליכה בדיונות של אשקלון ובעתיקותיה, ואיך לא, מהגלידה המיוחדת של עירית וכמובן מקולה הערב של איילת עם הגיטרה. ממליצה בחום!! ותודה לדליה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *