לאן נטייל בסוף נובמבר? חוף הבונים

רובנו הולכים לחוף הים בקיץ ולא מכירים את יופיו בסתיו ובחורף. הפעם אמליץ לכם על טיול של תחילת החורף לאורכה של רצועת חוף מהיפות בארץ (יש אומרים הכי יפה), ששוכנת באמצע הארץ בין חוף הבונים וחוף דור. קחו את הילדים החברים או ההורים, ארזו סנדויצ'ים ופירות, וצאו לדרך.מעגל נשים בטבע בחוף הבונים
בקטע קצר של כ-4 ק"מ בלבד, תופתעו אולי לגלות הרבה יחידות נוף שונות. במפרצים החוליים שהים מלחך ברכות, תוכלו להתחבר לרוגע ושלוה (בתמונה מימין). כמה צעדים משם נפגש הים בסערה ועוצמה עם רכסי הכורכר, חוצב בהם מערות מענינות. אל תסתפקו ב"מערה הכחולה" הידועה יחסית (בתמונה למטה), חפשו את המערה הגדולה יותר בהמשך. מומלץ לחקור גם את "טבלאות הגידוד", משטחי הכורכר שהים מכסה, עליהם גדלים אצות ורכיכות מסוגים מגוונים.

habonim2מיד בתחילת המסלול תראו את "מפרץ הצדפים" המשולט והמאוד מטויל, עזבו אותו, המשיכו וחפשו לכל אורך המסלול ותמצאו צדפים רבים ושונים, שלל סוגים, צבעים, גדלים וצורות. עשו משחקים ותחרויות כאוות נפשכם, אבל בסוף, החזירו הכל חזרה, למטיילים הבאים… בדרככם תפגשו שרידים רבים המעידים על פעילויות אדם בתקופות שונות. אם אתם אוהבים ארכיאולוגיה, אל תותרו על תל דור, המתנשא קרוב לחוף דור ובו שרידים התקופות רבות ושונות (החל מתקופת הברזל ועד העת החדשה). בטיול זה תפגשו גם הרבה סוגים של צמחים ובעלי חיים. בתקופה זו שימו לב במיוחד לפריחה, חפשו את בן החצב היקינטוני, הכרכומים, הסתוניות והנרקיסים. אנחנו היינו במסלול הזה פעמים רבות לאורך השנים, בסתיו ובחורף במשך היום, ובקיץ בשעות אחר הצהרים והערב. התמונות הפעם מטיול שקיימנו באוקטובר 2007 בשיתוף עם טיה אלעד המקסימה שהנחתה אותנו בתהליכים סדנאיים מגוונים. התמונות באדיבות יוסי נוי שטייל איתנו רק פעם אחת, אבל התמונות היפהפיות שצלם עדיין מלוות אותנו הרבה שנים אחרי.

פורסם בקטגוריה המלצה לטיול מתאים לעונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *