לאן נטייל באמצע פברואר? נחל תבור

בנחל תבור שבגליל התחתון יש בעונה זו זרימת מים ופריחה מרהיבה, מגוונת וצבעונית. איך מגיעים? נוסעים לקיבוץ גזית, נכנסים לקיבוץ, עוקבים אחרי השילוט, יוצאים מהשער האחורי ומגיעים למגרש חניה שהותקן לכבוד המטיילים בנחל. לוקחים תרמיל, מים, קצת חטיפים ויוצאים לדרך. אני ממליצה לא להגיע בשבת (אז מציפים את האזור המוני ג'יפאים), ואם אין ברירה, בואו פשוט מוקדם בבקר. המסלול מיועד לחובבי הליכה, הוא מעגלי, דרגת הקושי בינונית והאורך 6-7 ק"מ.

ממגרש החניה הולכים על דרך העפר המסומנת בסימון שבילים שחור, ופונים לשביל המסומן בכחול, שמוביל אותנוtavor1 לנקודת תצפית יפהפיה על הנחל והסביבה (תמונה מימין). בעונה זו הכל צבוע בירוק חי ורענן ומנוקד בנקודות צבעוניות של פריחה מגוונת. תנשמו עמוק עמוק את היופי. השביל הכחול יורד בתלילות (רדו בזהירות) לאפיק הנחל. לאורך הירידה פריחה עשירה ומגוונת, הכוללת בעונה זו רקפות ורודות, תורמוסים כחולים, כלניות אדומות ועוד שלל פרחים. בסוף הירידה ממשיכים עם השביל הכחול שהולך קרוב לאפיק הזורם, וחוצה אותו מספר פעמים מצד לצד. קטע זה של הנחל מכונה "קניון הבזלת" והוא כולל מפלון ובריכות טבעיות וחמודות.

בהמשך הנחל נפתח, המדרונות מרופדים בתורמוסים כחולים מרהיבים ביפים, ואנחנו פוגשים אלות אטלנטיות מרשימותturmusim (בתמונות משמאל אנחנו, התורמוסים ואלה אטלנטית בשלכת), עצי שיזף ושקד. לאחר כ-2 ק"מ של הליכה בערוץ, פוגש השביל הכחול דרך עפר המסומנת בסימון שבילים אדום. נפנה בדרך זו ימינה, היא תוביל אותנו חזרה למגרש החניה. ההליכה בדרך העפר היא במגמת עליה וכרוכה במאמץ קל, אך הפריחה המרהיבה מסביב משכיחה את הקושי.

אנחנו היינו במסלול הזה בפברואר 2010 עם אבי ואילת אובלס וקבוצת המטיילים המקסימה שלנו. באנו ביום שישי כדי להמנע מצפיפות השבת, פתחנו בתהליך מדיטציה מול הנוף בנקודת התצפית, המשכנו בהתלבטות אם להתרחץ בבריכה או לא (המים היו קפואים, החלטנו שלא), שרנו שירים ליד האלה האטלנטית בין התורמוסים, תרגלנו מתיחות בסוף העליה, נשמנו יופי ונהנינו עד בלי די. התמונות הפעם באדיבות צפריר ושמעון.

פורסם בקטגוריה המלצה לטיול מתאים לעונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *