לאן נטייל בתחילת נובמבר? נחל דוד

כבר סתיו – ואפשר לחזור ולטייל במדבר. מצד שני, עדיין מספיק חמים כדי להנות מרחצה מרעננת במעינות אחרי מסלולkenyonyavesh2 הליכה חשוף לשמש. אז איפה משלבים גם מדבר וגם מעינות? בנוה המדבר עין גדי כמובן. הפעם אמליץ לכם על מסלול מקסים אך לא קל לחלקיו השונים של נחל דוד. כמה חלקים יש? שלושה (כמו כל דבר אחר בצהל) ואלו הם: הקניון היבש (כשמו כן הוא, יבש), מערת דודים (ברכות מקסימות לרחצה), נחל דוד תחתון (מפלים וברכות, החלק המוכר יותר של הנחל).

מתחילים מבי"ס שדה עין גדי, בטיפוס על הר ישי. העליה די קשה, ראו הוזהרתם. באמצע העליה בפיצול השבילים פונים אל ה"קניון היבש". כשפוגשים את הערוץ (היבש כמובן) מתקדמים איתו מזרחה תוך הרפתקאות והתגברות על מכשולים (בתמונה מימין) עד "מפל החלון" מרפסת תצפית מדהימה שבראש מפל יבש ולא עביר בן כ-30 מטר.

אחרי מנוחה, ארוחה, שירה או מדיטציה במקום היפהפה הזה (בתמונה משמאל), חוזרים על עקבותינו ועולים לפי הסימוןhachalon לצידו הדרומי של הנחל. הליכה מזרחה על קו גובה וירידה קצרה יובילו אתכם למקדש הכלכוליתי שנבנה לפני כ-6,000 שנה. מכאן קחו את השביל המוביל למערת דודים, רצף ברכות קסומות לרחצה, מנוחה והנאה. אחרי בילוי בברכות מערת דודים יש לחזור אחורה ולרדת לחלקו התחתון של הנחל, בו ודאי בקרתם בעבר. ביציאה אל תשכחו לשלם לרשות שמורות הטבע על השהייה בשמורה.

אנחנו היינו במסלול הזה בנובמבר 2009, עם אילת ואבי אובלס וקבוצת המטיילים המקסימה שלנו. נושא הטיול היה "ניגודים" (מדבר-מים, מעינות חיים-ים המוות) והקדשנו אותו להתבוננות על הניגודים שבתוכנו. במפל החלון אילת הנחתה אותנו בתהליך מדיטציה קולית (בתמונה) שתועד בסרטון ע"י מטיילנו האהוב והמוכשר דורון רשף. זהו הסרטון השני . בדף עדויות מהשטח. תודה למטיילנו היקר צפריר על התמונות שבדף הזה

פורסם בקטגוריה המלצה לטיול מתאים לעונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *