לאן נטייל בתחילת אוקטובר? עין בוקק

מאז ינואר לא שלחתי אתכם לאזור ים המלח. בחודשי הקיץ כשאנשים מציעים לנסוע לים המלח אני אומרת: מי שנוסע בין יוני לספטמבר לים המלח, מגיע לו. אבל עכשיו סוף סוף אוקטובר, ואני שולחת אתכם לטיול רטוב לנוה המדבר הקסום: עין בוקק. המסלול קצר וקל (קילומטר אחד הלוך ושוב אותו קילומטר, חזור), ומתאים מאוד למשפחות עם ילדים. איך מגיעים? תחילת המסלול על כביש 90, כ-6 ק"מ צפונית לצומת זוהר, סמוך מאוד לאזור המלונות. למגיעים ממרכז הארץ מומלץ לנסוע  דרך ערד. הירושלמים מוזמנים להגיע דרך עין גדי. שביל מסומן שחור מתחיל במגרש חניה קטן שנמצא לצד הכביש. נעלו נעליים טובות שמותר להרטיב, והצטיידו בבגדי ים, או בבגדים קלים שכיף להכנס איתם לבריכות. אל תשכחו לארוז בתרמיל מים ואולי גם ארוחה קלה וערכת קפה וצאו לדרך.

bokek2השביל השחור יורד ממגרש החניה אל הערוץ ואתם בעולם אחר. העצים שעוטפים אתכם הם עצי אשל והשביל מוליך אתכם לצד הערוץ הזורם. לכו לאט, המסלול קצר, וכדאי להנות מכל צעד. בכל שלב אפשר לשבת ליד המים, או בתוכם (תמונה מימין), ולהתמסר לקול הזרימה. אחרי כקילומטר של הליכה אתם מגיעים לבריכה מקסימה. הרחצה בבריכה מהנה ביותר, אל תוותרו בשום אופן. לצערי אני לא מוצאת תמונה של הבריכה הזו, אז לא נותר לכם אלא לדמיין ברכת מים צלולים בין סלעים ומצוקים, ומסביב צמחיית מים עשירה. לכו, תצלמו ותשלחו לי תמונה, אוסיף אותה בשמחה.

bokek1אחרי הרחצה בבריכה, עלו בזהירות במדרגות החלקלקות מצד שמאל, השביל ממשיך עוד טיפה ומוביל אתכם אל מפלון מקסים (תמונה משמאל) הניגר בעוז על סלע הגיר. תהיה לכם התלבטות קשה ביותר איפה לשבת להפסקת קפה, ליד המפלון, ליד הברכה, או באחת מפינות החמד הרבות האחרות. בכל מקרה, לא צריך להגיד לכם להקפיד לקחת אתכם את כל האשפה חזרה, נכון? כשתשבעו מהיופי, הרעננות והכיף, תוכלו לחזור חזרה באותה דרך.

אנחנו היינו במסלול הזה באוקטובר 2010. פתחנו בתצפית ממצפה זוהר שעל כביש 31. המשכנו בארוחת בוקר ומעגל הכרות בצל השיטים בערוץ נחל זוהר המקסים, ואז נכנסנו לנחל בוקק. בבריכה עשינו הצגות מצחיקות ובמפל פוזות למצלמה של עירית. את היום הרגוע הזה סיימנו ברחצה בים המלח באור אחרון, ונסענו קצת צפונה ללינת שטח בחניון צאלים לאור הירח המלא. שם, כהרגלנו, בושל הפויקה המסורתי, הושרו השירים, בורכו הברכות והתחברו הלבבות. התודה על התמונות הפעם לעירית ויינר הצלמת המוכשרת שזה היה טיולה הראשון איתנו.

פורסם בקטגוריה המלצה לטיול מתאים לעונה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *