ט"ו באב במקורות הירדן

זה קורה רק פעם בשנה. טיול ט"ו באב של טבע ואהבה בנחלי הצפון הצוננים. תמיד יש בו מסלולי מים ושפע טבילות, תמיד יש בו ירח מלא, תמיד יש בו שפע פעילות סדנאיות, תמיד יש בו לבבות פתוחים ותמיד יש בו אנשים נפלאים. יחד עם זה, בכל שנה הוא אחר, שונה ומיוחד. וכך היה גם הפעם.

נפגשנו במעגל הכרות על הדשא בחניון הבניאס בשאר ישוב (מומלץ, תגידו לאילון שאנחנו שלחנו אתכם). אחרי שכל אחד הציג את עצמו בדרך מיוחדת וקצת מצחיקה (לא נגלה לכם הכל כמובן), ואחרי ששרנו כמה שירים לפתיחת הלב, העברנו במעגל שקית עם פתקים בהם רשומים שמות המשתתפים. כל אחד שלף פתק אחד ו"הגריל" את ה"ענק" שלו לטיול הזה. במשך היומיים הבאים כל אחד מאיתנו היה "גמד" סודי שטיפל בעילום שם ב"ענק" שלו, ונתן לו אהבה. התרגיל הפשוט הזה צבע את היומיים האלה בהמון אהבה, רצון טוב ולבבות פתוחים. ואז סוף סוף יצאנו לטייל.

יום שישי הוקדש כולו לטיול בפינות הקסומות והלא ידועות של נחל דן. ברכת המחלק (למעלה), ברכת הלגונה (משמאל) והברכות העליונות (למטה). בחלק מהמקומות הקסומים האלה שרנו, באחרים שחינו, ובשאר סתם טבלנו ביופי ואהבה.

לפנות ערב חזרנו לחניון, התארגנו, ולבשנו כולנו לבן לכבוד קבלת השבת. אחרי ארוחת ערב הטעימה ושירים לתוך הלילה, עוד יצאנו לטיול קצר לאור הירח לגשר הבניאס וחזרה. אוי כמה שכולם היו יפים על הגשר מעל הנחל, בלבן לאור הירח, חבל שהצלמת שלנו (אילת) התעייפה ופרשה למזרון, ולכן הרגע הקסום לא הונצח…

למחרת, השכמנו מוקדם ויצאנו לטייל בנחל שניר, הלא הוא החצבאני, גם הפעם בקטע של הנחל שהוא יחסית לא ידוע ולא מטויל. שוב, פינות קסומות (באחת מהן רחלי בחרה לתרגל קצת יוגה, בתמונה פה למטה משמאל), שחיה ורעננות, צמחיה, צל ויופי. 

הפעם תיבלנו את ההליכה בתרגול צ'י-קונג בהנחיית אילת (בתמונה למטה מימין), בטיפול כיפי במגע בזוגות (עוד יותר למטה), ולקינוח בהצגות משעשעות כולן סביב הנושא שלנו: אהבה.

נפרדנו כרגיל במעגל סיום, מודים לגמדים הסודיים, שחלקם נותרו עלומי שם עד עצם הרגע הזה.

תמיד אחרי טיול, יש חילופי דברים במייל, הודיות ושיתוף, הפעם הם היו מרגשים במיוחד, הנה חלק מהם:

היי נשמות ענקיות ואהובות! כמה קסום שחברנו?!!! יצירה מופלאה – יצרנו! חגיגת שפע אהבה! כל אחד – בהווייתו זרימתו עשייתו  מתנותיו, בתשומת לב בנחת בנדיבות
ברגישות  בהתבוננות בהקשבה בחיבוק.  עוד ועוד – תודה ואהבה. יעל

כל מילה בסלע!! אין כמוך יעל !! חיבוק לכולם. רחלי הגמדה שלך

שלום חברים ענקים, רציתי לאחל לכם יום נהדר, יום של חיוכים ונשיקות, יום של מתוקים ואהבות, רק שתדעו שגמד כמוני לא פוגשים בכל יום, וזאת ממש התגשמות של חלום… היה טיול חלומי רטוב ונהדר. אוהבת אתכם המון המון זהבה.

לענקים ולגמדים שהיתם ענקים בכל מקרה!  שבוע קסום… וזהבוש, את צודקת שגמד כמוך לא פוגשים בכל יום. באהבה, חמוטל.

דליה ואילת יקרות, מבקשת לשתף אתכן בחוויה שלי בסוף השבוע האחרון. כשחזרתי הביתה, המילים החלו לזרום ממני והרגשתי שכולי שמחה וזה מה שנכתב:
מודה לכם, לכולכם כקבוצה. אך אתמול, הייתי זרה מוחלטת והיום מרגישה חלק וזה לגמרי לא מובן מאליו. בחיי היומיום שלנו, אנו נעים בכל מיני מעגלים בהם נדרש מאיתנו לא פעם לעטות מסכות, לשחק משחקים, להתאים את עצמינו. הקבוצה אותה פגשתי, נקיה מכל זה, מעניקה ופשוט  מ א פ ש ר ת. מאפשרת לכל אחד להביא את עצמו בשלם נטול אגו, טהור, מרחיב ומעצים את הטוב והיפה שיש בכל אחת ואחד וזה מרגש וממלא את הלב. אינני יודעת אם כך נראים ומרגישים כל המפגשים שלכן, אבל זאת היתה החוויה שלי. התברכתן! ניכר כי אתן עושות את מה שאתן אוהבות ואוהבות את מה שאתן עושות, ואין מקום טוב מזה להיות בו.
לתחושתי, אתן עושות הרבה מעבר לחיבור החוויתי הזה בין אנשים. אתן תורמות לעולם עוד מן האהבה הזו שכולנו זקוקים לה כדי לחיות עולם יפה עוד יותר. הרחבה של חדרי הלב והעצמת אנרגית האהבה.
ואהבה כמו אהבה, איננה מבקשת, רק נותנת. ולהגדיל את מעגל הנתינה זה פשוט מקסים בעיני. לו ניתן היה להקים קהילה שחיה כך, היינו יוצרים איים של שמחה, וככל שאלו היו גדלים ומתרבים, ההשפעה על העולם סביב היתה גדלה והיינו רואים יותר אשים מחייכים.
שילוב של הדברים שאני הכי אוהבת – אנשים, טבע ומוזיקה. מה עוד יכולתי לבקש… מאחלת לכן (ובאמצעותכן גם לכל הגמדים הטובים…) המשך שבוע מקסים ושהאנרגיה הנפלאה הזו שנוצרה תמשיך ותתגלגל.
רק טוב!  שרהלה

פורסם בקטגוריה מיומן הטיולים של דליה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *